חפש את המטמון

חפש את המטמון הוא משחק המיועד לרוב לילדים אך קיימות לו גרסאות רבות שחלקן מתאימות ואף מיועדות למבוגרים. מטרת המשחק היא לנווט בין כתבי חידה הנמצאים במקומות שונים במטרה להגיע לסוף המסלול שם נמצא ה"מטמון". כתבי החידה משתנים בין משחק למשחק ואין הגדרה מדויקת כיצד עליהם להיות. הם יכולים לנוע בין ניסוח שם המקום בוא ימצא כתב החידה הבא (בגרסה הקלה ביותר), לבין חידות לשוניות, משימות פיזיות או כל דבר אחר אשר הוגה מארגן המשחק בגרסאות מתקדמות יותר. עקב המגוון הרחב של כתבי חידה יכול המשחק להתאים לקבוצות של בודדים עד משתתפים רבים.

בתמונה: ילדים והורה מנווטים במשחק חפש את המטמון

אולי כדאי לנווט אל המטמון…

ניווט ספורטיבי למשל עובד מצוין בשילוב "חפש את המטמון" כאשר כתבי החידה יכולים להיות בדרך אל תחנות הניווט או אפילו בתחנות הניווט עצמן. במסלול הניווט. למסלול יש רציונאל וסדר אותו יש לעבור על מנת להגיע לנקודת הסיום הלא שם לרוב יחכה המטמון.

אנחנו בנביגו יוצרים פעילויות חפש את המטמון משולבות בניווט אנחנו קוראים לזה: נווט אל המטמון

סוגים שונים של חפש את המטמון

שעשועון הטלוויזיה המצליח "המירוץ למיליון" מהווה גרסה חובקת עולם של המשחק בו הצוותים (זוגות) עוברים בין מדינות שונות בעולם בהן הם עוברים משימות שונות במטרה להגיע לנקודת הסיום בכל קטע מירוץ. הזוג שמגיע אחרון בכל קטע מודח מהמשחק והמטרה היא להישאר במשחק ולהגיע ראשונים בקטע

בתמונה: מחפשים את המטמון בניווט לילה

האחרון (הגמר), הזוג שמנצח במשחק זוכה במיליון שקלים.

חדרי בריחה – צורת בילוי שהפכה לפופולרית במיוחד בישראל בשנים האחרונות. במשחק זה ננעלים קבוצה של אנשים (לרוב 2-5) בתוך מתחם ומטרתם לפצח חידות במטרה להשתחרר מהחדר (המטמון במקרה זה) בתוך שעה.

Geocaching – משחק פופולרי לו יש על פי הערכות 5 מיליון משתתפים ברחבי העולם אשר במהלכו מחביאים מטמונים ברחבי העולם ומשתפים את מיקומם בעזרת GPS, מטרת השחקנים הם להגיע לנקודה ולמצוא את המטמון. על פי הכלל על כל מטמון שנלקח יש להשאיר מטמון חלופי לטובת השחקנים הבאים שיגיעו למקום.

ניווט כתב חידה – משחק של חפש את המטמון בו המעבר בין הנקודות מתבצע באמצעות קטעי מפה אשר איתם צריך לפענח את הדרך לנקודה הבאה או באמצעות חידות ומשימות שונות.

אז מה צריך בשביל להתחיל לחפש את המטמון?

בגדול, כמעט ושום דבר. למשחק קיימות גרסאות רבות כך שגם קבוצות ללא ניסיון כלל יכולות לתכנן לעצמם משחק בדרגת הקושי המתאימה לה. כל מה שצריך הוא לחשוב על כתבי חידה שונים למשחק. אם משחק פשוט לא מספק אתכם ואתם רוצים שיארגנו לכם אותו בצורה מקצועית, אתם מוזמנים לפנות לNAVIGO ואנחנו נתכנן לכם חוויה שלא תשכחו.

והמלצה נוספת וחמה…

אל תחפשו את המטמון, אלא תנווטו אליו ?

 

 

נשמע לך מעניין לארגן משחק חפש את המטמון לחבר'ה?
ניתן להשאיר פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

    כיצד שמעת על עלינו?
    גוגלפייסבוקאינסטגרםלינקדאיןהמלצת חבראחר