הכי פרקטי שיש – קורס ניווט ספורטיבי מחזור שלישי

 

מאור פרנטה, פורסם באפריל 2019

למה אני ממליץ לכם, האנשים שמעוניינים ללמוד לנווט, להשתתף בקורס ניווט ספורטיבי ולא רק ללמוד ניווט טופוגרפי? מכיוון שהניווט הספורטיבי או לפחות העזרים הייחודיים שלו, מאפשרים לנו לתת לכם את הכלים המעשיים לניווט כבר בשיעור הראשון והכל בצורה חוויתית ומהנה מאוד. מה חשבתם? לאהוב ניווט או לחבב את הפעולה הזו, זה כבר נ"צ ראשון בתהליך הלמידה.

במחזור השלישי של קורס ניווט ספורטיבי החלטנו לשים דגש על טופוגרפיה עדינה ולכן בחרנו לקיים אותו באזור חולות מישור החוף. לקחנו קבוצות של מתחילים ומתקדמים לחמישה מפגשים בשטח, באזור הדיונות והשטחים הפתוחים שבשרון. באזורים אלו, שמלאים בשקעים, ואדיות, גבעות ודיונות קטנות ועדינות, אנחנו מלמדים את הניווט בצורתו הטהורה ביותר ובאמצעות טופוגרפיה עדינה.

אגב, את זה אנחנו לא נוהגים לציין אבל יש אווירה ממש טובה ואנשים כיפיים ומעניינים בקורסי ניווט. לא ויתרנו על פק"ל קפה ביחד בסיום כל אימון אז רמת הגיבוש הייתה מעולה.

קבלו דוגמא

אחד האנשים שהצטרפו אלינו במחזור הזה הוא קיריל, שעוסק בהדרכת הישרדות ועבר קורס בנושא במכון וינגייט. הוא לוקח קבוצות של אנשים ומלמד אותם כיצד להתמודד בשטח בתנאים קשים ובמצבי קיצון. אחד הדברים שחסרים לו בהדרכות שלו הוא ההתמצאות במרחב, ולכן הוא הגיע אלינו. במפגש האחרון שלנו במאגרי מנשה שליד חדרה התעסקנו רבות בבחירות ציר- כיצד מגיעים מנקודה א' לנקודה ב' בזמן הקצר ביותר? מהי הדרך הנכונה, הקלה והמהירה ביותר עבורינו? כל אלו עזרו לקיריל לחדד את ההבנה שלו על ניווט, הכוונה והתמצאות במרחב.

 

תכנית הקורס לקבוצת המתחילים:

מפגשתאריךמקוםנושא האימוןפירוט
115/3/2019פארק השרוןשימוש במפה ומצפן נלמד להשתמש במפה ספורטיבית, להבין את המשמעויות של קנה המידה, קווי הגובה, סימני תיאור התחנות.
בנוסף נלמד על המצפן ונבצע ניווט מודרך עם מספר תרגילי מפה ומצפן.
222/3/2019מאגרי מנשה דרוםמבוא לטופוגרפיהנושא הטופוגרפיה הוא תחום מורכב ובאמצעות תרגילים קצרים נפשט אותו. נלמד איך להשתמש בקווי הגובה בבחירת ציר הניווט שלנו.
329/3/2019קיסריהטכניקות ניווט בסיסיותנלמד מספר טכניקות ניווט ונשתמש בהן.
45/4/2019בית חנניהיישוםנבצע מסלולי ניווט בדגש על קריאת מפה, שליפת המידע החיוני לבחירת ציר הניווט.
512/4/2019מאגרי מנשה צפוןיישוםנבצע מסלולי ניווט בדגש על שילוב טכניקות ניווט שונות.

 

תכנית הקורס לקבוצת המתקדמים:

מפגשתאריךמקוםנושא האימוןפירוט
115/3/2019פארק השרוןנקודות תקיפהנזהה את נקודת התקיפה בכל לג וניעזר בה לצורך ביצוע מטבי.
222/3/2019מאגרי מנשה דרוםטופוגרפיהנחזור על צורות הטופוגרפיה הנפוצות ונבצע מספר תרגילים לחיזוק העבודה הטופוגרפית.
329/3/2019קיסריהפישוט מפהנבצע תרגילים שיסייעו לנו לזהות את הפריטים החשובים לנו בביצוע הלג.
45/4/2019בית חנניהמצפן גסנרד מהשבילים ונרוץ בשטח תוך שמירה על הכיוון הנכון לצורך זיהוי נקודות התקיפה והתחנות.
512/4/2019מאגרי מנשה צפוןתרגילי תחרותההיבט המנטאלי משפיע רבות על יכולת הביצוע של הנווטים בתחרות. נלמד שיטות התמודדות ונתנסה במספר תרגילים תחרותיים.

 

מעניין אותך לקבל פרטים על הקורס הבא? יש למלא את הטופס מטה ונעדכן בהקדם.

    כיצד שמעת על עלינו?

    מתלבטים? / צריכים עזרה בהרשמה?