ניווט – דבר מוכר לכל מגזר

מאת: מאור פרנטה

אפשר להגיד שכבר עבדנו עם כל המגזרים ולא רק פעם אחת אלא פעמים רבות. למשל: מגזר חרדי, דתי לאומי, חילוני, ערבי וגם תיירים מרחבי העולם במסגרות של עבודה, בתי ספר ואירועים פרטים. האמת שאחד המרכיבים הכי מעניינים באירגון של אירוע ניווט או קורס ניווט זה המפגש עם אנשים חדשים, סיפורים חדשים ואולי להיחשף לעומקן של התרבויות השונות. המפגשים הבין תרבותיים באירועי ניווט שמים את כולם על קו המשווה וכמעט בכל כל אירוע אנו רואים התרחשות דינמית דומה בין אנשים וקבוצות. הרי זה ברור, ניווט הוא פעולה המוטבעת בכל בני האדם ללא הבדל דת גזע ומין, כי הרי ניווט זה עניין של זמן ומרחב וזה מה שאנחנו עושים כל הזמן בעולם הפיסי הזה.

חיפוש אחר חוויה משמעותית…

בתמונה: מורה לחינוך מיוחד מהמגזר החרדי

בתמונה: מורה לחינוך מיוחד מהמגזר החרדי

כל מארגן או ראש קבוצה רוצה לוודא שהאירוע הזה יעלה על הציפיות.
שיהיה מהנה וגם מאתגר במידה, לא קשה מדי, לא קל מדי, עם מסר ועם ערך.
מבחינתנו אלו דרישות חובה ובנוסף תחושות וזיכרונות שאנו רוצים שהמשתתפים יקחו איתם הלאה.
כנראה שזו הסיבה שחלקם מזמינים אותנו לפעילויות פרטיות.

התאמת תוכן

בין אם מדובר בכתב חידה באפליקציה, כתב חידה ידני המצורף למה או בתחנות ניווט אלקטרוניות חשוב שהתוכן יהיה תואם את המסר. למשל: אנשי חינוך והוראה מאירגון צהר הלב בחינוך המיוחד מהמגזר החרדי, הזמינו את הניווט שלנו לכבוד הכנת צוות ההוראה לקראת שנת הלימודים החדשה, ביקשו לשלב את 10 העקרונות שעל פיהם הם עובדים. לכן מעבר לכללי הניווט וצבירת הניקוד הם פגשו בתחנות הניווט גם את העקרונות בצורת שהשתלבו כחלק מכללי המשחק בניווט.

ניווט – לכל אחד ואחת

גיבוש לסטודיו לאימונים אישיים - בר קרן

בתמונה: גיבוש לסטודיו לאימונים אישיים – בר קרן

כן! מניסיון רב פשוט כן. בכל קבוצה תהיה התפלגות טבעית של כאלה שיעופו על משימת הניווט במלוא המרץ והמוטיבציה, את אלה שיגשו למשימה בצורה חששנית ואלו שלא ירגישו בטוחים מספיק בעצמם. במהלך הפעילות הדברים משתנים ורוב המשתתפים נכנסים מהר מאוד למוד של פעולה. יש לנו מספר שיטות להכניס את כל המשתתפים לפעילות בצורה חלקה ומעניינת, למשל: ניווט מבוך שהוא ייחודי מאוד לנביגו, משחקי בינגו-ניווט ללימוד סימני המקרא בדרך חווייתית וקלילה, מסלולי חימום מהנים ועוד, כך שגם הספקנים מרימים הילוך ונכנסים לקצב הקבוצה.
חשוב לציין שיש הבדלים בין קבוצות מאירגונים שונים, אפשר להגיד שזה די משקף את רוח האירגון. כך למשל ישנן קבוצות תחרותיות יותר ופחות, רציניות, עקשניות, קלילות, כבדות, צמאות לאתגר, חוששות מהאתגר והמשותף לכל מי שמגיע לא משנה מה אופי הקבוצה הוא החיפוש אחר משהו שונה ואיכותי. 

אז למה לבחור פעילות ניווט איכותית?

תראו, זו הזדמנות להעביר את רוח המנהל, הצוות והאירגון יש פה אמירה שהמשמעות שלה היא להיות בעשייה, להתמודד עם אתגרים, להיות יצירתיים ולחשוב מחוץ למפה. בפעילות שלנו פשוט להוציא את המשתתפים מאזור הנוחות ולשים אותם בחוויה שיש בה מרחב זרות גדול לפחות בהתחלה, כאן ניתן להתבונן באנשים ולהכיר את אישיותם לעומק. ובלי קשר לשיפוטיות וביקורתיות גם פעילות פאן וגיבוש לתחילת שנה או לסופה היא בעלת משמעות ומסר וכאן אנחנו נכנסים לתמונה.

 

נשמע לך מעניין לארגן חווית ניווט איכותית למגזר שלך?
ניתן להשאיר פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

    כיצד שמעת על עלינו?
    גוגלפייסבוקאינסטגרםלינקדאיןהמלצת חבראחר