על קורס ניווט ספורטיבי – מחזור שני

 

המחזור השני של קורס ניווט ספורטיבי זה להשתתפותם של 22 נרשמים שסיימו את הקורס עם חיוך גדול והנאה רבה. הקורס כלל 5 מפגשים בני שעתיים כל אחד, עם שני תרגילים לפחות והכל באזור יערות בן שמן בעונה הכי טובה שלהם. בקבוצת המתחילים פתחנו את המפגשים בניווט מודרך על המפה או טכניקה מסוימת ואז ביצענו תרגיל ליישום והטמעה. בקבוצת המתקדמים התרגילים היו יצירתיים ושונים ממסלולים רגילים שבדרך כלל פוגשים בתחרויות ניווט. המסלולים נבנו עם מחשבה רבה כדי לאלץ את המשתתפים ליישם את הטכניקות שלמדנו. בתרגילים השתמשנו במערכת אלקטרונית לניתוח זמנים (SI) וכך היה למשתתפים את האפשרות לתחקר את בחירת ציר הניווט שלהם לפי תוצאות הזמנים.

המשתתפים בקורס התחלקו לשתי קבוצות, מתחילים ומתקדמים. קבוצת המתקדמים הייתה מורכבת מחובבי ניווט ספורטיבי ומשתתפים מקבוצת המתחילים של קורס קודם, שמעוניינים לשפר את כישורי הניווט שלהם ובעיקר לנווט יותר. קבוצת המתחילים הייתה מורכבת מאנשים חדשים שאינם מכירים את הניווט הספורטיבי וכאלה שחובבים את התחום ופשוט מעוניינים ללמוד "מההתחלה" בצורה מסודרת יותר. 

ההדרכה בקורס בוצעה על ידי מאור פרנטה ושי רם. מאור הוא מדריך ניווט ספורטיבי מוסמך ובעל ניסיון רב בהדרכות והכשרות ניווט, שי רם הוא מאמן ניווט ספורטיבי מוסמך, רכז מועדון ניווט של הטכניון וגם רכז קורס מדריכי ניווט ספורטיבי בשנים האחרונות. ביחד שי ומאור תכננו את המסלולים תכננו את המסלולים ואת ההדרכות, מאור בעיקר היה אחראי היה על תיאום מזג האוויר המוצלח שהיה בקורס ושי על החיוכים והאווירה הטובה.

תכנית הקורס לקבוצת המתחילים:

מפגשתאריךמקוםנושא האימוןפירוט
14/01/2018יער אילנותשימוש במפה ומצפן נלמד להשתמש במפה ספורטיבית, להבין את המשמעויות של קנה המידה, קווי הגובה, סימני תיאור התחנות.
בנוסף נלמד על המצפן ונבצע ניווט מודרך עם מספר תרגילי מפה ומצפן.
218/01/2019תל חדידמבוא לטופוגרפיהנושא הטופוגרפיה הוא תחום מורכב ובאמצעות תרגילים קצרים נפשט אותו. נלמד איך להשתמש בקווי הגובה בבחירת ציר הניווט שלנו.
31/02/2019יער שוהםטכניקות ניווט בסיסיותנלמד מספר טכניקות ניווט ונשתמש בהן.
415/02/2019יער בן שמן (מצפה מודיעין)יישוםנבצע מסלולי ניווט בדגש על קריאת מפה, שליפת המידע החיוני לבחירת ציר הניווט.
51/03/2019יער בן שמן (גימזו)יישוםנבצע מסלולי ניווט בדגש על שילוב טכניקות ניווט שונות.

 

תכנית הקורס לקבוצת המתקדמים:

מפגשתאריךמקוםנושא האימוןפירוט
14/01/2018יער אילנותטכניקות ניווט נלמד כיצד לשפר את הדיוק בניווט באמצעות מפה ומצפן.
218/01/2019תל חדידטופוגרפיהנושא הטופוגרפיה הוא תחום מורכב ובאמצעות תרגילים קצרים נפשט אותו. נלמד איך להשתמש בקווי הגובה בבחירת ציר הניווט שלנו.
31/02/2019יער שוהםציר ניווטכיצד לתכנן את הדרך לתחנה השניה, עוד בדרך לתחנה הראשונה.
415/02/2019יער בן שמן (מצפה מודיעין)הפשטת מפההמפה מרובת פריטים ולעיתים גם קטנים מאוד, נלמד באילו מהפריטים הכי נכון להשתמש.
51/03/2019יער בן שמן (גימזו)יישוםמסלולי ניווט יצירתיים המצריכים שימוש בטכניקות שונות למתקדמים.

 

מעניין אותך לקבל פרטים על הקורס הבא? יש למלא את הטופס מטה ונעדכן בהקדם.

    כיצד שמעת על עלינו?

    מתלבטים? / צריכים עזרה בהרשמה?