ללמוד לנווט

ישנן חוויות שהקדמה הטכנולוגית לא תוכל להחליף, למשל: לקרוא ספר, לצייר על דף נייר, להריח את הפריחה ולנווט עם מפה ומצפן. בשנים האחרונות ישנה קפיצה טכנולוגית גם בתחום ה GPS ואפליקציות ניווט, מחד אנחנו פותרים את בעיות ההתמצאות בקלות יותר ומאידך אנו מגלים שחיקה ביכולות שהיינו רגילים אליהם ומתקשים לבצע פעולות שאפליקציות הטכנולוגיה אינה פותרת, כמו לתכנן טיול שטח לפרטים. מאמרים חדשים בתחום חקר המוח מעידים שיש קשר בין יכולות הניווט וההתמצאות לאינטליגנציה האישית. מכיוון שמדובר ביכולות כמו: התמצאות, כיוון וזיכרון המצויות בחלקים שונים במוח, ככל שנמעיט להשתמש כך האינטליגנציה שלנו נפגעת. הניווט באמצעות מפה ומצפן הוכח ככלי לשיפור הכישורים האישיים וגם ככלי לשיפור בחוסן המנטלי, התדמית והביטחון העצמי. לא סתם הניווט משמש כמבחן אישיות מרכזי בקורסי פיקוד וביחידות מובחרות בארץ ובעולם, בנוסף מסלול הניווט הוא מעין מסע קצר המשקף את חיינו, קבלת ההחלטות שלנו, ההתמודדות עם אתגר, התכנון והביצוע, הדבקות במשימה והנחישות.

בקורסי הניווט של נביגו נלמד להגיע מנקודה לנקודה בדרך היעילה ביותר, במסלולים של מספר קילומטרים במגוון מתארי שטח (מדבר, חורש, יער, הררי, עירוני וכו') עם שימוש במפות ומצפן בלבד ולעתים ללא עזרים כלל.

 

הרצאה בנושא מפות חופשיות מקוונות

בהרצאת המפות המקוונות של נביגו, נלמד אתכם כיצד לנצל באופן מיטבי את כל הכלים החינמיים שעומדים לרשותנו באינטרנט, באמצעות מפות פתוחות, אתרים ותוכנות שונות, נלמד אתכם כיצד ליצור ולנתח מסלולי טיולים. עם הידע שרכשתם, תוכלו לתכנן מסלולי טיול טובים יותר, וביתר קלות!

ההרשמה נפתחה

 

קרא עוד

 

קורס ניווט טופוגרפי

לדעת לתכנן טיול או ניווט למקומות הכי מיוחדים, להכיר את המסלול טרם הגענו אליו, לדעת כיצד להתארגן והכי חשוב לחזור בשלום.

בקורס אנחנו מיישמים את השיטה שלנו, אנו קוראים לה "מניווט עדין לניווט גס". השיטה בנויה מתהליך הדרגתי המאפשר למשתתפים להכיר את יכולות הניווט שלהם, לחוות הצלחה, לדייק, לחשוב בטיחות ובעיקר לאהוב לנווט.  קורסי הניווט הטופוגרפי משלבים מפגשי כיתה ושטח עם אווירה טובה וחוויה לימודית יוצאת דופן. 

ההרשמה נפתחה

 

קרא עוד

 

קורס ניווט ספורטיבי

ניווט ספורטיבי הוא השיטה המושלמת לתרגל את כישורי הניווט שלנו, את יכולת קריאת המפה והתכנון.

אנו מתרגלים במקומות היפים ביותר בטבע, יורדים מהשבילים המוכרים והמסלולים פשוט מעניינים. קורס ניווט ספורטיבי הוא הזדמנות מצוינת ללמוד "מהתחלה" בצורה מסודרת למתחילים  או הזדמנות להרחיב את הבסיס התאורטי והמעשי למתקדמים.

 

קרא עוד