הגיע האביב ועמו הגיעה העת לארגן לעובדים בחברה יום גיבוש מחלקתי באוויר הפתוח. אם נחשוב על זה, ברוב שעות היום, ביותר ממחצית שעות היממה, רובנו במצב ישיבה, בעבודה מול המחשב, ברכב, בבית ליד השולחן, או במקום בילוי כלשהו, עם הסמארטפון ביד והעיניים במסך. מה קורה לגוף שלנו בעת ישיבה ממושכת? השרירים באפס פעילות, זרימת הדם מינימאלית, היציבה והגמישות נפגעות ומתחילים לסבול מכאבי גב, בעיות בחוליות וכד'.

לכן, אם רוצים פעילות שונה, שתשבור את השיגרה הסטאטית, אין פעילות מתאימה לכך יותר מניווט ספורטיבי! זו פעילות שמזיזה את הגוף, מפעילה את הראש ומספקת לנשמה הנאה, עם הומור וסיפוק. ניווט רגלי יוצר חוויה אחרת, שונה וגם מגבשת, כזו המחברת בין אנשים ויוצרת קשת רחבה של הזדמנויות חברתיות.

נעים להכיר – ניווט רגלי – הספורט לגוף ולנשמה

כמובן שאין מדובר רק באירוע של יום גיבוש לעובדים, אלא בפעילות שיכולה להתאים לכל קבוצה, בכל גיל, כניווט ליום הולדת, ניווט כהפתעה, ניווט עבור קבוצת בני הגיל השלישי, ניווט לילדים, ניווט לנוער לפני גיוס וכד'.

היופי של ניווט רגלי הוא רבגוניות האפשרויות הקיימות בו. עוד בתהליך בניית המסלול ניתן לבצע התאמה מושלמת בין סוג הניווט לבין סוג הקבוצה ורצונותיה, כך שכל המשתתפים בניווט יוכלו להפיק מהיום הזה את המיטב.

ניווט רגלי

אז איך זה עובד הניווט הרגלי?

פעילות ניווט רגלי מותאמת מראש לגיל הממוצע וליכולות הפיזיות של חברי הקבוצה וכמובן לצורך ולמטרת האירוע. לאחר שהבנו את מאפייני הקבוצה, ניתן לגשת לבחירת מסלול מתאים. זה יכול להיות:

  •  ניווט רגלי בטבע, או מסלול עירוני
  •  מסלול ארוך או קצר
  •  מסלול בדרגות קושי שונות, פיזית וניווטית (קל/בינוני/קשה)
  •  מסלול מאתגר שדורש הרבה חשיבה, או מסלול קליל, משעשע ונחמד, שפחות מאמץ את הראש
  •  מסלול שבו מפעילים את הגוף והשכל ללא הפסקה, או מסלול יותר נינוח, עם הפוגות

רק לאחר שצוות נביגו הכין עבור הקבוצה את המסלולים, תיכנן ואירגן את מקום הכינוס והדרך אליו, הכין והדפיס את המפות ובדק שהכול עובד כמו שצריך – אפשר לצאת לדרך ולהתחיל בניווט.

הניווט עצמו יכול להתקיים במגוון דרכים וסגנונות: ניווט מסלול, לפי סדר תחנות שנקבע מראש; ניווט איסוף חופשי, שבו אין מסלול מוכתב מראש, אלא יש לאסוף מקסימום ניקוד בתחנות פזורות בשטח בזמן קצוב; ניווט כתב חידה, שבו בכל תחנה חידה שמובילה לתחנה הבאה; ניווט זיכרון ללא מפה ביד; ניווט לפי רמזים ועוד.

לסיכום, מהם היתרונות של ניווט רגלי בקבוצה?

  1.    מפעילים את הגוף ואת הראש. לא עוד יום בין 4 קירות וגם לא רביצה פסיבית על חוף הים. את זה תשאירו לסופ"ש עם החבר’ה.
  2.    מתאימים את הניווט ליכולות, לצרכים ולרצונות שלכם. כל ניווט מותאם במיוחד לקבוצה, או במקרים אחרים ניווט בדד, כך שניווט רגלי מתאים לכולם.
  3.    מקבלים יום מגבש, מהנה, מאתגר, שיוצר הזדמנויות חברתיות חדשות, פעילות אחרת, שונה, שיוצרת המון עניין והתרגשות!

להתראות בניווט!

נביגו

קראו עוד על סדנאות ניווט