אם תבקשו מהעובד הישראלי הממוצע לחלוק עמכם חוויה מקצועית שחווה בשבוע האחרון, הוא לבטח יתקשה להיזכר באירוע משמעותי. אך אם תבקשו ממנו לתאר בפירוט את שעבר עליו ביום גיבוש או כיף שהתקיים במסגרת החברה בה הוא מועסק, הוא לא יתקשה לעשות זאת. יום כיף לחברות הפך בעשור האחרון לחלק בלתי נפרד מההוויה המקצועית של אלפי חברות בישראל. ישנן אפשרויות רבות לקיום ימים מהנים, מרתקים, מגבשים ומשעשעים. בשורות הבאות נבחן את האספקטים העיקריים של ארגון יום כיף שאף עובד לא ישכח.

יום כיף לחברות

יום כיף לחברות – מידע, תכנון וקונספט

נתחיל בפרטים הבסיסיים: ימי הכיף מתקיימים מצפון ועד דרום, במאות אתרים, ברחבי הארץ, בכל ימות השבוע. מרבית ימי הכיף הינם חד-יומיים ואינם כוללים לינה. חלקם הגדול מתקיים בטבע, אם כי בחודשי החורף (וגם בשיא הקיץ) מתרבים ימי הכיף הנערכים תחת קורת גג כזאת או אחרת.

בתכנון יום כיף לחברות, חשוב להבין מהו הקונספט המתאים, הסגנון המועדף, שיהווה את בסיסו של היום. רוצים רעיונות? בבקשה:  מוזיקה ושירה, תיפוף וריקוד; מטבח וקולינריה; טבע והכרת הארץ; ניווטים, אתגרי שטח ומשימות; משחקים קבוצתיים; מוזיאונים; פארקים; יום רגוע ומפנק; ועוד שלל אפשרויות לקונספט מוביל ליום הכיף.

קונספט יש, עכשיו חשוב שיהיה כזה שאינו עני ודל. שלבו בחכמה בין פעילויות מעייפות לרגועות. אל תשכחו לרדת לעובי הקורה של לוח הזמנים הצפוי. בעזרת אנשי המקצוע של החברה שאת שירותיה שכרתם, צרו תרשים זרימת זמנים מדוייק ככל שניתן, תוך כדי התחשבות בפרמטרים שונים ובכלל העובדים שלכם (כמו, למשל, רגישויות למזונות מסויימים, נגישות למקומות ולאתרים, היכולת לבצע משימות וכדומה). השאירו מקום לשינויים ולעיכובים שונים, צרו לוח זמנים שאינו עמוס מדי כדי שיהיה מספיק זמן לחבר'ה לאכול בין משחק אתגרי לפעילות מגבשת…

רעיונות שונים ליום כיף לחברות

הנה כמה רעיונות ליום כיף לגיבוש מחלקתי בלתי נשכח לחברות: למשל, יום כיף לחברות בעכו העתיקה והיפהפיה, במהלכו יתקיימו משחקי ניווט ואתגר, ביקור בשוק הצבעוני, בסמטאות הציוריות ובמוזיאונים המרתקים. או, אולי, ביקור בפארק הירקון הנאה ורחב הידיים, עם שלל הפעילויות הקיימות בו – מתחרויות ספורט ואופניים, דרך משחקי "מצא את המטמון" או "המירוץ למיליון", ועד רביצה נעימה על גדות הנחל עם אוכל טוב ומוזיקה נעימה.

חברת נביגו נחשבת לשם דבר בתחום ימי כיף וגיבוש לעובדים. החברה הוקמה מתוך אהבת הארץ והשטח והשאיפה להעביר את ערכיה לכמה שיותר אנשים, באמצעות פעילות מהנה, מעשירה ומגבשת. יום כיף לחברות משפר משמעותית את רמת המוטיבציה של העובדים, את האווירה בחברה ואת התחושות הכלליות של העובדים והמנהלים כאחד.

השקיעו ביום בלתי נשכח והרוויחו עובדים מרוצים ופרודוקטיביים! מובטחת לכם הנאה רבה!