משחקי ניווט

יש סיבות רבות לצאת מהשגרה לבחור בפעילות שטח מאתגרת שאינה פיזית בלבד. מכולן, הסיבה העיקרית לבחור בפעילות ניווט כפי שהיא מתבצעת במשחקי הניווט של נביגו היא תחושת ההישג שמשיגים כאשר עובדים יחד למען מטרה משותפת, ומצליחים להגיע אליה. משחקי ניווט הם הגרסה האזרחית לפעילות הניווט שאנחנו מכירים מהצבא שמכינה אותנו גם לפעילות אמיתית בשטח בזמן אמת. שם היינו צריכים להגיע לנקודה מסוימת ולסמן אותה, כדי להוכיח שאנחנו יכולים. אלא שמשחקי הניווט כפי שהם מועברים על ידי נביגו הם הרבה יותר מכך, משום שאצלנו גם הדרך חשובה.

למה דווקא משחקי ניווט?

  • לומדים ידע חדש או מרעננים אותו – אם היה לכם ניסיון בניווט זה נהדר, אבל נחמד לרענן ולתרגל אותו מדי פעם. אם לא התנסיתם בניווט עד היום, הנה ידע חדש שעשוי לשרת אתכם גם כאשר ה-GPS שלכם יושבת ותצטרכו לנווט בעצמכם גם בשטח בנוי וגם במרחבים כפריים. עוד על לימוד ניווט.
  • עבודת צוות מגבשת – גיבוש תוך כדי עבודת צוות לא רק מחדדת אצלכם יכולות קשב ועבודה משותפת, אלא גם משאירה אצלכם קשרים חמים וחזקים גם להבא. אין לנו זמן אחר לעשות את הבונדינג הזה מול מסכי המחשב, אז משחקי ניווט הם הגרסה החדשה של חיזוק קשרי החברות.
  • ערכים ומורשת – משחקי ניווט שמתקיימים בשטח מוסיפים לכם ערכים ומורשת ואהבת הארץ דרך הרגליים. זה משהו שמתאים לכולם בכל גיל, ומחזק את הקשר שלכם למקום הנפלא הזה.
  • חידוד מיומנויות אישיות – הייתם בטוחים שלא תצליחו לעשות שום דבר כזה בלי מחשבים? הנה, כל הישג שלכם שנשען על היכולת האישית שלכם מחזק אצלכם את הביטחון העצמי שתוכלו להגשים ולעשות כל דבר שנראה לכם אבוד.

איך מתבצעים משחקי הניווט?

המשחקים מתוכננים לכל סוג של קבוצה, פעילויות למשפחה או כיתות, עובדים או חברים, והם מותאמים ליכולת הפיזית של המשתתפים. משחקי הניווט הם ברמות קושי שונות ומאפשרות התנסות ביכולות ומיומנויות שונות, מהישרדות שטח ועד שדאות ותושייה, שימוש במכשירי ינווט ועזרים משוכללים. אפשר ללמוד בסדנאות ובקורסים מיוחדים ולקבל הדרכה מקצועית מעמיקה כיצד לנווט במסלולים המתוכננים ולהשתמש במפות המעודכנות ביותר שיש.