כולם בשביל אחד: גיבוש צוות בעזרת ניווט בשטח

מרבית העובדים מבלים שעות רבות במשרד עם אותם אנשים, לרוב באותו open space, ולכן חשוב שכולם ירגישו טוב ביחד. זה מיטיב עם העובדים וזה טוב לעסקים. פעילות outdoor של גיבוש צוות בעזרת ניווטים בשטח מחזקת את תחושת הלכידות החברתית ותורמת מאוד לאווירה במקום העבודה.

אין מדובר בניווטים בסיגנון המוכר מהצבא, אלא בניווט ספורטיבי כיפי, שכולו פעילות משחקית-חברתית מהנה. הבסיס לפעילות גיבוש צוות בעזרת ניווט שטח פשוט: מצטיידים במפה ובמצפן (את הטלפונים החכמים משאירים בתיק על רטט…) ומתחלקים למספר קבוצות משתתפים. הקבוצות מתחרות ביניהן מי תגיע ראשונה לתחנות ביקורת שונות לאורך מסלול הניווט ובעיקר – איזו קבוצה תגיע ראשונה לסוף המסלול. בחו"ל, במיוחד במדינות סקנדינביה, תחרויות ניווט זוכות לפופולאריות עצומה, עם עשרות אלפי משתתפים, ברמה של ספורט לאומי. בשנים האחרונות תופס תחום הניווט הספורטיבי תאוצה גם בישראל, ומצטרפות אליו משפחות (למידע על פעילויות למשפחה) וקבוצות חברים רבות שנרשמות לתחרויות המאורגנות ע"י האיגוד הישראלי לספורט הניווט ברחבי הארץ.

גיבוש צוות

ניווט בשטח יגרום לחבר'ה להזיע

תחרות ניווט בשטח משלבת בתוכה גם אלמנט ספורטיבי, ולכן זו הזדמנות נפלאה עבור כל העובדים שלכם, שיושבים ברוב שעות היום מול מסך המחשב, לזוז ולהיות בתנועה מתמדת, עם מטרה ומשמעות. אין צורך להיות ספורטאים מצטיינים, אך אם רוצים לקטוף את המקום הראשון, כדאי להיות מהירי מחשבה ומהירי רגליים (למידע על ניווט רגלי). ככלל, כל אדם בעל כושר גופני סביר יכול לעמוד בכך. בכל מקרה, מומלץ להתייעץ מראש עם החברה שמעבירה לכם את הפעילות, איזה מסלול עשוי להתאים לרובכם.

היכן מתקיימת פעילות ניווט גיבוש צוות?

הפעילות מתקיימת בחיק הטבע, לרוב ביערות ארצנו ולפעמים גם בפארקים. הערך המוסף של הניווט בטבע הוא שתוך כדי משחק אפשר לעצור מדי פעם ולהתרשם מהנוף היפה הנשקף אלינו מכל עבר.