הפעלות שטח: שלל רעיונות למשחקים מגבשים

קבלו משחקים שתמיד עובדים, המתאימים לילדים, לבני נוער, לתלמידי תיכון, לחיילים, לגיבוש עובדים, לערב חברה, ליום כיף, לחיזוק צוות מכירות ובכלל, לחיזוק עבודת צוות. הרי לכם רעיונות של הפעלות שטח שתוכלו להשתמש בהם עם כל קהל יעד, בכל גיל, ואולי גם תקבלו מהם השראה לרעיונות משלכם:

הפעלות שטח מגבשות

ניווט בשטח: אין כמו פעילות ניווט שטח טובה בשביל לגבש את החבר'ה מהמשרד, קבוצת חברים ואפילו משפחה. סדנאות הגיבוש של Navigo עשירות בפעולות מהנות, ובד בבד תורמות למשתתפים בהן באופן אישי, בכך שהן משפרות את יכולת ההתמצאות והשימוש במפה (כן, כמו פעם…), ומאפשרות למשתתפים בהן להתנסות בשטח ובמגוון הפעלות שטח חווייתיות נוספות. משחקי ניווט ללא ספק מגבשים את העובדים ויוצרים סביבת עבודה נעימה יותר.הפעלות שטח

סלט פירות בסיגנון כיסאות מוזיקאליים: הקבוצה יושבת על כיסאות במעגל ומתחלקת לחוליות המקבלות שמות של פירות, למשל: "תות" ו"אגס". מבקשים שמישהו יתנדב להוציא את הכיסא שלו אל מחוץ למעגל. המתנדב נעמד בתוך המעגל, וכאשר הוא קורא "תות", כל מי שמשתייך לחולית "תות" צריך להתחלף בכיסא עם שאר חברי חולית "תות", ועל המתנדב החביב להספיק להתיישב על אחד הכיסאות שהתפנו. כנ"ל לגבי חולית "אגס". ברגע שמפעיל הקבוצה קורא: "סלט פירות", על כולם להתחלף במקומות. מי שלא מוצא כיסא, ממשיך את המשחק ממרכז המעגל.

למידע על יום כיף לחברות

משחק האמת והשקר: זהו ללא ספק אחד המשחקים החזקים והוותיקים ביותר. כל אחד מחברי הקבוצה צריך לומר על עצמו משפט אחד שהוא אמיתי ומשפט אחד שהוא שקרי, שנאמר בצורה אמינה במיוחד. שאר חברי הקבוצה צריכים לחשוף מהי האמת ומהו השקר. המנצח במשחק הוא זה שמצליח לגלות יותר מהאחרים מהם משפטי האמת והשקר של חברי הקבוצה (כדאי לצ'פר אותו עם פרס מגניב כלשהו).

חפץ חשוד: כל אחד מחברי הקבוצה מניח במרכז המעגל חפץ אישי כלשהו. בשלב הבא כל אחד לוקח חפץ שאינו שייך לו וצריך לגלות למי הוא שייך. זוהי דרך טובה לראות עד כמה אנו מכירים את האנשים הסובבים אותנו, את סגנון חייהם, תחביביהם והעדפותיהם.

זכות הדיבור עוברת ל…: המפעיל פונה בכל פעם למשתתף אחר, באופן אקראי, ומבקש ממנו לנאום במשך דקה שלמה על משהו מצחיק שקרה לו. האתגר הוא לדבר במשך 60 שניות תמימות, מבלי לשתוק ולהיתקע ולו לרגע. מי שנתקע, יוצא מהמשחק. הדברן שמצליח לנאום ללא הפסקה, הוא המנצח במשחק.

למידע על פעילויות גיבוש צוות