סדנאות גיבוש לעובדים – כל היתרונות

סדנאות גיבוש לעובדים של חברת Navigo הן ימים עתירי פעילות, בהם מנווטים ביערות, בשמורות טבע, או בסביבה אורבאנית, מבשלים ארוחות גורמה בשטח, מבצעים משימות קבוצתיות וחולקים חוויות מרתקות – הכל, תוך הכרת ארץ ישראל. מלבד החוויה האישית והקבוצתית שמעניקה הדרכת ניווט למשתתפיה, מהם יתרונותיה לעובד ולחברה?  

סדנאות גיבוש לעובדים – פינוק אמיתי

מנהלי משאבי אנוש ומנהלים בכלל רוצים מידי פעם לפנק את עובדיהם, או לחגוג אירוע כלשהו הקשור לחברה, כמו התרחבות, מיזוג, הצלחה עסקית וכד'. הם עושים זאת באמצעות יום כיף/ יום גיבוש מיוחד, שכולו חוויות והנאה, מחוץ לכותלי החברה. יום גיבוש לעובדים שכזה מעלה את מורל העובדים, ולכן כל חברה המכבדת את עצמה דואגת לקיימו של יום כזה לפחות פעם בשנה. בחברות רבות נהוג לקיים גם יום גיבוש לצוות קטן ולמחלקות, בנוסף ליום הגיבוש הכללי של החברה כולה.

מה מעניק סדנאות גיבוש לעובדים?

גיבוש לעובדים

זו המטרה הראשונה. כשמו כן הוא, יום מגבש, שבו יוצאים העובדים ביחד לפעילות צוותית שכולה כיף והרפתקאות. הם צוחקים, נוסעים יחד, אוכלים יחד, מבשלים ביחד ולומדים להכיר טוב יותר האחד את השני. כולם נמצאים באותה סירה ונהנים ביחד, וכך גם נשבר הדיסטאנס עם המנהלים. כתוצאה מכך, כאשר העובדים חוזרים למקום עבודתם, הם מגובשים יותר ותחושת הביחד ממשיכה ללוות אותם גם בהמשך.

סדנאות גיבוש לעובדים: יציאה מהשגרה

כאשר מנהלים מוציאים את עובדיהם מהשגרה השוחקת ליום כיף מחוץ לחברה, הם מעניקים להם את המתנה הטובה ביותר – יום גיבוש. עם סדנאות גיבוש לעובדים, לא מדובר בעוד מוצר חומרי כמו סט כלים, חלוק רחצה או מיקרוגל, אלא בחוויות שייזכרו לאורך זמן. ביום שכזה, עושים העובדים פסק זמן בשגרת יומם. הם עוברים חוויה מרעננת, עם אתגרים מסוג אחר כמו למשל ניווט רגלי, מתנתקים ליום אחד מהשגרה השוחקת, וזוכים ביום בלתי נשכח.

גיבוש עובדים מתחיל מיציאה מהמשרד

חשוב שיום הגיבוש יתקיים מחוץ למשרד. עם סדנאות גיבוש לעובדים, לא עוד מרצה שיעביר הרצאה במשרד או סדנה משמימה לאור מנורות הפלורסנט, אלא משהו שונה. יום הגיבוש חייב להתקיים בסביבה שונה, באוויר הפתוח, כדי לאפשר לעובדים לנוע בחופשיות, לנשום אוויר צח, להריח את הטבע ולגעת בו. הניתוק הפיזי מהמשרד מאפשר reset אמיתי.

עובדים מרוצים ולויאליים יותר

עובדים שמשקיעים בהם, מרוצים ולויאליים יותר. כשהמנהלים חושבים על טובת העובדים ומוציאים אותם ליום גיבוש כמו סדנאות גיבוש לעובדים שכל כולן חוויה כיפית ונעימה, העובדים מעריכים זאת ותחושת השייכות שלהם לחברה מתעצמת..

לסיכום:

סדנאות גיבוש לעובדים הן בעלות יתרונות חשובים. הן יוצרות חוויה מיוחדת, שמעצימה את העובדים ומחזקת את הלויאליות שלהם כלפי החברה. היציאה מהשגרה והפעילויות הקבוצתיות המתלוות אליה מגבשות את העובדים ומגבירות את שביעות רצונם ממקום עבודתם. כולם יוצאים נשכרים מיום גיבוש שכזה.

אולי יעניין אותך: